Fitered by:

İpek Şal

Kombinlerinizin tamamlayıcısı geleneksel el dokuması Hint İpeği şallar farklı renk seçenekleriyle İpekhan’da!

İpek Şal Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 *İpek, sentetik kumaş ile çok rahat karıştırılabilir ve sahtekar satıcılar alıcıyı çoğu zaman kandırabilmektedir. Alışveriş yaparken özellikle bildiğiniz markaları tercih etmeli ve bazı detayları bilmelisiniz. Bu detaylar size gerçek ipeği ayırt edebilmeniz için yardımcı olacaktır. 

 *Öncelikle ipek kumaş çok yumuşak ve parlaktır. Ayrıca ipek şal fiyatları sentetik olanlara göre bir hayli daha yüksektir.

 *İpek, boyayı çok kolay emdiği için renkleri çok canlı ve parlak durur. Ayrıca ipeği iki parmağınızla ovuşturduğunuzda sıcaklık hissedersiniz. Sentetik kumaşta ise sizi rahatsız edebilecek bir elektriklenme hissedersiniz. 

 *İpek kumaş kolay kolay buruşmaz, sentetik kumaş ise elinizle sıktığınız anda buruş buruş olur.

 *İpek şalları ışığa tuttuğunuz zaman arkası çok net görünmez.

 *İmkanınız varsa şaldan bir parça iplik çekin, sentetik ip alev alarak yanar ve etrafa plastik bir koku yayılır. İpek ise saç teli gibi yanar ve toz haline döner.

 Bu bilgilerle gerçek ipek şalı ayırt edebilmeniz oldukça mümkün. Ama “internet üzerinden sipariş vereceğim, dokunup bakma imkanım yok”  diyorsanız da güvenilirliği yüksek olan markalardan sipariş oluşturabilirsiniz.

28 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor